JNA 35, 23273 Novo Miloševo, Srbija, 023/783-155, banatskikulturnicentar@gmail.com

Uži izbor za Nagradu 8. Evropskog Fejsbuk pesničkog festivala

Prvostepeni žiri 8. Evropskog Fejsbuk pesničkog Festivala, koji čine pobednici prethodnih šest Festivala, doneо је odluku o odabiru pesama za uži izbor za Nagradu Festivala od oko 500 pesama pristiglih iz 21 zemlje sveta. Drugostepeni žiri na čelu sa Simonom Grabovcem doneće odluku o dobitniku Nagrade koja je objavljivanje samostalne zbirke pesama, dok će pesme koje uđu u uži izbor biti objavljene u posebnoj zajedničkoj štampanoj knjizi pod nazivom Višeglasje. Pesme svih prijavljenih učesnika biće objavljene u zajedničkom elektronskom zborniku radova.



Članovi drugostepenog žirija: Simon Grabovac (predsednik), dr Zoran Đerić, Franja Petrinović, Goran Ibrajter i Radovan Vlahović.

EVROPSKI FEJSBUK PESNIČKI FESTIVAL će se po osmi put održati 11. i12. marta 2017. godine na Novosadskom sajmu, u okviru 23. međunarodnog Salona knjiga, u organizaciji Banatskog kulturnog centra i Novosadskog sajma.

Članovi prvostepenog žirija: Branka Korać (Amster­dam, Holandija), Jelena Ći­rić (Prag, Češka), Mitko Go­gov (Skoplje, Ma­kedonija), Bogdanka Rakić (Bul, Ne­ma­čka), Igor Var­ga, Gru­­pa Poeziranje (Herceg Novi, Crna Gora), Elena Askarova (Habarovsk, Rusija), Boris Lazić (Nica, Francuska), Igor Trpčeski (Makedonija), Todora Škoro (Beograd), Aleksandra Luthander (Švedska).

Više o programu Festivala možete videti ovde:


Pojedinačne odluke članova Prvostepenog žirija:

Aleksandra Luthander
Zeng, Branka Pančevo, Srbija (Pesma: Da vratim reč)
Reljin, Tatjana Zrenjanin, Srbija, (Pesma: Lična stvar)
Luthander, Eleonora Štokholm, Švedska (Pesma: Dve madone)
Uherek Stevanović, Dijana Subotica, Srbija (Pesma: Katarza)
Stanišić, Vildana Žepče, Bosna i Hercegovina (Pesma: Ponekad pomislim)

Boris Lazić
Radulović, Sanja, Doboj, BiH (Pesma: Stakla)
Vuković, Jelena, Kotor, Crna Gora (Pesma: Kotor)
Ribić, Tomislav, Varaždin, Hrvatska (Pesma: Sirena)
Dimić, Radomir (Pesma: Ja Ka)
Perdić, Toni, Beograd, Srbija (Pesma: Vrtlar u romingu)

Elena Askarova
Qunbar, Mariana, Jebel Mukaber, Izrael (Pesma: Šaka mraka)
Vidmar, Karmen, Nova Gorica, Slovenija (Pesma: Nakupovalni center)
Semčenko, Marina, Habarovsk, Rusija (Pesma: Mart)
Bošnjak, Brankica, Bizovac, Hrvatska (Pesma: Pas lutalica)
Horman, Dylan, Beograd, Srbija (Pesma: U lopovskoj jazbini  gde se množe oni što
Kradu glavne junake tužnih pesama)

Igor Varga
Dimitrijević, Jasna, Beograd, Srbija, (Pesma: Šta je sestra htela da kaže)
Ristić-Stojanović, Sanda, Beograd, Srbija (Pesma: Rekonstrukcija)
Cvetković, Bogdan, Jagodina, Srbija (Pesma: Bela smrt)
Mutić, Anamarija, Požega, Hrvatska (Pesma: Jahopaku)
Kisić, Predrag, Bijeljina, BiH (Pesma: Jastuk za Rajnu Deršović)

Todora Škoro
Dimitrijević, Jasna, Beograd, Srbija (Pesma: Šta je sestra htela da kaže)
Komprej, Milojka B. Šoštanj, Slovenija (Pesma: Tujci I)
Bošnjak, Brankica Bizovac, Hrvatska (Pesma: Pas lutalica)
Krstić, Slaviša, Smederevska Palanka, Srbija (Pesma: Sonet)
Perdić, Toni Beograd, Srbija (Pesma: Vrtlar u romingu)

Igor Trpčeski
Bunteska, Ana, Skoplje, Makedonija (Pesma: Да му се насмееш на животот)
Matič, Emilija, Beograd, Srbija (Pesma: Potraga)
Čorak, Milan, Vukovar, Hrvatska (Pesma: Molitva stvoritelju)
Mančić, Žaklina, Žitkovac, Srbija (Pesma: Snežne slike)
Mihovilović, Lara, Ljubljana, Slovenija (Pesma: Si(e)nergija)

Branka Korać
Batin, Borislav, Novi Beograd, Srbija (Pesma: Istok Dunavom)
Maleševeć, Jasmina, Beograd, Srbija (Pesma: Prelivena kišom)
Dimić, Radomir (Pesma: Ja Ka)
Pölhe, David, Zagreb, Hrvatska (Pesma: 7)
Perdić, Toni Beograd, Srbija (Pesma: Vrtlar u romingu)

Mitko Gogov
Kes, Strahinja, Kosjerić, Srbija (Pesma: Jaja na razne načine)
Mihovilović, Lara, Ljubljana, Slovenija (Pesma: Si(e)nergija)
Vasilev-Misana, Mladen, Sofija, Bugarska (Pesma: Последният самурай)
Papeš Bogosavljev, Ivana, Subotica, Srbija (Pesma: Tražim se)
Dimanova, Katerina, Radoviš, Makedonija (Pesma: Домот  во нашите очи)

Bogdanka Rakić
Milojković, Vladimir, Subotica, Srbija (Pesma: harmonija (dvadeset prvog juna))
Ćirković T., Veljko, Čoka, Srbija (Pesma: Aruena)
Kraljić, Zlatko, Velenje, Slovenija (Pesma: zavij tilnik/zavrni vrat)
Horvat, Aleksandra, Beograd, Srbija (Pesma: Znam)
Novakov, Goran, Novi Kneževac, Srbija (Pesma: Ostrvo)

Jelena Ćirić
Kušec Mudrić, Sonja, Zagreb, Hrvatska (Pesma: Pjesma o predratnoj ljubavi)
Zorić, Nenad, Sankt Peterburg, Rusija (Pesma: Evolucija)
Mladenović, Rosa, Čačak, Srbija (Pesma: Nadničar )
Horman, Dylan, Beograd, Srbija (Pesma: U lopovskoj jazbini gde se množe oni što kradu glavne junake tužnih pesama)
Dimitrijević, Jasna, Beograd, Srbija (Pesma: Šta je sestra htela da kaže)  


Zbirna odluka

1. Batin, Borislav, Novi Beograd, Srbija
2. Bošnjak, Brankica, Bizovac, Hrvatska, 2 glasa
3. Bunteska, Ana, Skoplje, Makedonija
4. Cvetković, Bogdan, Jagodina, Srbija
5. Čorak, Milan, Vukovar, Hrvatska
6. Ćirković T., Veljko, Čoka, Srbija
7. Dimanova, Katerina, Radoviš, Makedonija
8. Dimić, Radomir (Pesma: Ja Ka), 2 glasa
9. Dimitrijević, Jasna, Beograd, Srbija, 3 glasa
10. Horman, Dylan, Beograd, Srbija, 2 glasa
11. Horvat, Aleksandra, Beograd, Srbija
12. Kes, Strahinja, Kosjerić, Srbija
13. Kisić, Predrag, Bijeljina, BiH
14. Komprej B., Milojka, Šoštanj, Slovenija
15. Kraljić, Zlatko, Velenje, Slovenija
16. Kušec Mudrić, Sonja, Zagreb, Hrvatska
17. Luthander, Eleonora Štokholm, Švedska
18. Maleševeć, Jasmina, Beograd, Srbija
19. Mančić, Žaklina, Žitkovac, Srbija
20. Matič, Emilija, Beograd, Srbija
21. Mihovilović, Lara, Ljubljana, Slovenija, 2 glasa
22. Milojković, Vladimir, Subotica, Srbija
23. Mladenović, Rosa, Čačak, Srbija
24. Mutić, Anamarija, Požega, Hrvatska
25. Novakov, Goran, Novi Kneževac, Srbija
26. Papeš Bogosavljev, Ivana, Subotica, Srbija
27. Perdić, Toni, Beograd, Srbija, 3 glasa
28. Pölhe, David, Zagreb, Hrvatska
29. Qunbar, Mariana, Jebel Mukaber, Izrael
30. Radulović, Sanja, Doboj, BiH
31. Reljin, Tatjana Zrenjanin, Srbija
32. Ribić, Tomislav, Varaždin, Hrvatska
33. Ristić-Stojanović, Sanda, Beograd, Srbija
34. Semčenko, Marina, Habarovsk, Rusija
35. Slaviša Krstić, Smederevska Palanka, Srbija
36. Stanišić, Vildana Žepče, Bosna i Hercegovina
37. Uherek Stevanović, Dijana Subotica, Srbija
38. Vasilev-Misana, Mladen, Sofija, Bugarska
39. Vidmar, Karmen, Nova Gorica, Slovenija
40. Vuković, Jelena, Kotor, Crna Gora
41. Zeng, Branka Pančevo, Srbija
42. Zorić, Nenad, Sankt Peterburg, Rusija